sobota, 17 listopada 2012

Figura typu klepsydra - jak się ubierać?

Figura typu klepsydra - jak się ubierać? Klepsydrę uważa się za najbardziej idealny kształt kobiecej sylwetki. Nie oznacza to jednak, że kobiety o takiej figurze nie maja dylematów co do tego, jak się ubierać. Wiąże się to najczęściej z faktem, że spora część typowych klepsydr, a więc kobiet o szerokich biodrach, dużych biustach i wąskich taliach uważa, że jest zbyt... kobieca.

Taka sylwetka we wszystkim prezentuje się dość elegancko, a przede wszystkim seksownie. Dyskwalifikuje to więc klepsydry w modzie na nonszalancję, styl chłopięcy czy sportowy. One muszą wyglądać, jak niegdysiejsze ikony seksapilu - Marylin Monroe, Sophia Loren, czy biorąc pod uwagę "mniejsze" klepsydry - Brigitte Bardot. A jak ubierają się dzisiejsze znane kobiety o tej sylwetce?

Halle Berry - figura typu klepsydra
Halle Berry, prphotos.com

Salma Hayek - figura typu klepsydra
Salma Hayek, prphotos.com

Jak więc powinny ubierać się kobiety o figurze typu klepsydra?
  • Po pierwsze muszą pogodzić się z faktem, że szybko przestają wyglądać, jak nastolatki. Akceptacja własnego seksapilu jest tutaj najważniejsza. Klepsydry ukrywając swoje wąskie talie i wsadzając biusty w duże, workowate ubrania będą wyglądały na co najmniej o rozmiar większe. 
  • Należy podkreślać biust. Sprawdzą się tutaj dekolty w serek i te kopertowe - podkreślą krągłości, a dzięki małej ilości materiału na dekolcie, wbrew pozorom, biust zostanie optycznie pomniejszony.
  • Największy skarb klepsydr, to ich wąska talia. Warto więc ją podkreślać i wybierać żakiety z zakładkami taliowymi, a także bluzki, sukienki i spódnice z baskinką. Dobry dodatek to pasek w talii. Ale uwaga - te bardzo grube paski optycznie powiększają pupę.
  • Klepsydry w większych rozmiarach, które chcą optycznie pomniejszyć pupę i uda, tak, jak kobiety o figurze gruszki powinny nosić spodnie z rozszerzanymi nogawkami i ołówkowe spódnice. Warto też zrezygnować z wzorów i falban, które optycznie pogrubiają.


A oto kilka zestawów idealnych dla klepsydr.


Figura typu klepsydra - zestaw do pracy
Figura typu klepsydra - zestaw do pracy

Figura typu klepsydra - zestaw na wyjście
Figura typu klepsydra - zestaw na wyjście

Figura typu klepsydra - zestaw na spotkanie z przyjaciółmi
Figura typu klepsydra - zestaw na spotkanie z przyjaciółmi

Figura typu klepsydra - zestaw na weekend
Figura typu klepsydra - zestaw na weekend