piątek, 2 listopada 2012

Figura typu jabłko - jak się ubierać?

Figura typu jabłko - jak się ubierać?
Smukłe nogi, których zazdrości jej nie jedna koleżanka, ale też problem z brakiem talii i odkładaniem się tłuszczyku na brzuchu. Tak w kilku słowach można opisać sylwetkę typu jabłko. Kobiety o takiej figurze mogą prezentować się naprawdę zgrabnie. Jeśli jednak ubiorą nie odpowiedni strój, ich sylwetka szybko stanie się krępa i wyraźnie nieproporcjonalna. Widać to chociażby po znanych kobietach o takiej sylwetce - Drew Barrymore czy Reese Witherspoon. Zazwyczaj prezentują się świetnie. Czasami jednak zamiast podkreślać swoje atuty w postaci nóg, próbują na siłę podkreślić talię, co sprawia, że sylwetka nabiera niechcianej ciężkości.

Drew Barrymore, prphotos.com
Reese Witherspoon, prphotos.com

Jak powinny ubierać się kobiety o sylwetce typu jabłko?
  • Po pierwsze powinny zdać sobie sprawę z podstawowego atutu - mają szczupłe nogi, o jakich marzy większość kobiet! Mogą więc bezkarnie nosić mini spódniczki, wzorzyste cygaretki, czy obcisłe legginsy. Główną strategią ich stylizacji powinno być podkreślanie nóg.
  • Kolejny ważny punkt strategii dla kobiet o figurze typu jabłko to odwracanie uwagi od braku talii. Należy więc zaprzyjaźnić się z krojem over-size w górnej części garderoby. Ubrania te nie powinny być jednak nadmiernie wzorzyste - przykuwać uwagę mają nogi! Istotne dla tej sylwetki są także kontrasty. Ubierając ciemniejszą bluzkę pod spód, a jaśniejszą w zewnętrznej części garderoby (bądź na odwrót) optycznie wyczarujemy talię i wysmuklimy górną cześć sylwetki. Dobre kroje na górę to także tuniki w kształcie nietoperza (zwężające się ku smukłym biodrom).
  • Przyjaciółmi tej sylwetki są także proste, minimalistyczne kroje, które optycznie wysmuklą górną część sylwetki - wszelkie falbanki i marszczenia nie są wskazane.
  • Dobrym sposobem na utrzymanie talii i brzucha w ryzach jest wybieranie sztywnych materiałów, które podziałają jak gorset.
  • Korzystne są też wszelkie pionowe linie, które wysmuklą korpus. Głównym dodatkiem kobiety o figurze typu jabłko powinny więc być długie naszyjniki.

 Oto kilka zestawów ubraniowych, które przygotowałam specjalnie z myślą o sylwetce typu jabłko.
  

Figura typu jabłko - zestaw do pracy
Figura typu jabłko - zestaw na randkę lub wyjście do klubu

Figura typu jabłko - zestaw na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi

Figura typu jabłko - zestaw na weekend