poniedziałek, 5 listopada 2012

Figura typu gruszka - jak się ubierać?

Figura typu gruszka - jak się ubierać?
Delikatne ramiona, wąska talia i krągła, ponętna pupa - tak figurę typu gruszka opisaliby mężczyźni. A że kobiety są perfekcjonistkami, dopatrzą się też masywnych ud i szerokich bioder, które wybijają się na pierwszy plan na tle bardzo smukłej góry sylwetki.

Gruszka to typowo kobieca figura. Aby ją udoskonalić wystarczy optycznie wyszczuplać dół figury, zwracając przy tym uwagę na górne partie ciała. Można też pokochać swoje kształty i z dumą je podkreślać (subtelnie korygując strojem). Robią tak znane i podziwiane kobiety o figurze gruszki - Beyonce i Jennifer Lopez.

Beyonce, prphotos.com

Jennifer Lopez, prphotos.com

Jak powinny ubierać się kobiety o figurze typu gruszka?
  • Panie posiadające ten typ sylwetki powinny pokochać swoją kobiecość! Nie ma nic bardziej zmysłowego od ich wąskich talii i szerokich bioder. Powinny więc ponad wszystko podkreślać pas i krągłe pupy - mężczyźni to uwielbiają!
  • Przy tak wąskich taliach i szczupłych ramionach, szerokie biodra wydają się być jeszcze bardziej mocne. Warto więc zwracać uwagę na górną część sylwetki, optycznie ją powiększając, co pozwoli nam odwrócić uwagę od bioder i ud. W górnych częściach garderoby stawiaj więc na mocne kolory, wzory i wszelkie zdobienia.
  • Ubrania na dół, wprost przeciwnie - powinny być minimalistyczne zarówno w krojach, jak i we wzorach. Mają trzymać uda i pupę w ryzach, a przy tym podkreślać kobiece kształty. Idealna spódnica dla gruszki ma krój ołówkowy. Spodnie zaś powinny rozszerzać się do dołu, co zrównoważy masywne uda - wybieraj dzwony i szwedy.
  • Optycznie wydłużaj nogi - to także wysmukli dolne partie ciała. Pomogą w tym rajstopy dobrane pod kolor butów, lub czółenka z noskiem w szpic. 
  • Twoje dodatki? Powinny przykuwać uwagę do górnych partii ciała. Dobre będą duże kolczyki i krótkie kolie.

A oto zestawy przygotowane specjalnie dla kobiet o figurze typu gruszka:

Figura typu gruszka - zestaw do pracy

Figura typu gruszka - zestaw na imprezę

Figura typu gruszka - zestaw na spotkanie z przyjaciółmi

Figura typu gruszka - zestaw na weekend