czwartek, 31 stycznia 2013

Nasz ranking fluidów - cz. I

Nasz ranking fluidów - cz. I
Podkład to najważniejszy element makijażu. Bez idealnie wyrównanego kolorytu skóry żaden make-up nie będzie wyglądał w pełni perfekcyjnie. Co więcej, żadna stylizacja nie będzie się prezentowała dobrze, gdy na pierwszy plan wybijać się będą niedoskonałości cery. Oprócz tego fluid musi być dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb cery. Możemy wybierać wśród całej masy podkładów korygujących, matujących, liftingujących, czy nawilżających. Które są naprawdę dobre i spełniają obietnice o których mówi producent? Przetestowałyśmy dla was 8 fluidów. Oto nasze spostrzeżenia.


Vichy Dermablend, Corrective Foundation

 Już kiedyś pisałyśmy o tym fluidzie. Używamy go obydwie bo jest naprawdę świetny, pokryje nawet bardzo duże niedoskonałości. Nie straszne mu blizny, popękane naczynka, czy plamy pigmentacyjne. Zawiera 25% kryjących pigmentów, dwukrotnie więcej niż w przypadku zwykłych podkładów. A oprócz tego, jego konsystencja pozwala na dwukrotne nałożenie w miejscach, które są wyjątkowo problematyczne. Dodatkowo świetnie nawilża skórę nie tworząc efektu maski, ani nie zatykając porów. Fluidy, które możemy kupić w aptekach, a więc i Vichy Dermablend są najlepsze dla skóry problemowej. Cena to 65zł/ 30 ml.

Vichy, Dermablend

Estee Lauder Double Wear, Stay-In-Place Makeup

To fluid idealny na wielkie wyjście! Przetestowałyśmy go już wielokrotnie i wiemy, że lepszego trudno szukać na polskim rynku. Jest trwały, dobrze kryje, matuje i nie ściera się nawet podczas pocałunków! ;) Działał nawet, nakładany na wielkie okazje, kiedy musiał przetrwać od południa do ranka następnego dnia. Dużym plusem jest też niezwykle szeroka paleta kolorów. Nie polecamy jednak stosowania tego fluidu codziennie. Może przesuszać skórę i zatykać pory. Cena to 135zł/ 30 ml.

Estee Lauder, Double Wear

Eveline Art Scenic, podkład kryjąco - wygładzający z kwasem hialuronowym

To dość nowy produkt marki Eveline, ale jesteśmy pewne, że zasługuje na tytuł jednego z najlepszych. To co obiecuje producent, jest prawdą. Fluid zapewnia mocne krycie, nie ściera się podczas dnia. Najważniejsze jest jednak to, że bardzo nawilża skórę i dzięki niemu staje się ona rozświetlona. Już podczas aplikacji odczuwalne jest bardzo duże nawilżenie, co jest szczególnie ważne dla osób przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych, oraz zimą przy suchym powietrzu spowodowanym ogrzewaniem. Minusem tego podkładu jest uboga "kolorówka". Dla większości Polek (zwłaszcza zimą) najjaśniejszy z oferowanych kolorów mimo wszystko będzie za ciemny. Cena to około 20zł/ 20 ml.

Eveline, Art Scenic

Soraya Colour Care, Makeup sceniczny

To jedna z naszych zakupowych pomyłek. To co obiecuje producent ma niewielki kontakt z rzeczywistością. Kosmetyk reklamowany był jako fluid sceniczny, zapewniający perfekcyjny wygląd cery. Wiemy jedno - gdyby prezenterki telewizyjne, czy aktorki były malowane takimi kosmetykami z pewnością wyglądałyby duuuużo gorzej, a Photoshop miałby sporo pracy. Ten podkład marki Soraya będzie bardzo dobry dla kobiet o ładnej cerze, które nie potrzebują wiele zakrywać, ale chcą jedynie delikatnie wyrównać koloryt i nawilżyć cerę. To bardziej krem BB niż podkład kryjący. Byłby dobry, gdyby zmienił nazwę. Oprócz tego ma ładny zapach i jest niedrogi. Cena to 17zł/ 33ml. 

Soraya, Makeup sceniczny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twój komentarz :)