wtorek, 8 stycznia 2013

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?
Fantastyczny wygląd modelek i gwiazd na zdjęciach to nie zawsze jedynie zasługa dobrego grafika. Perfekcyjny makijaż i stylizacja dobrana do figury to też nie wszystko. Tak, tak - do zdjęć trzeba się dobrze ustawić. Przyda się też pozytywne nastawienie. Warto to przemyśleć przed każdą ważną okazją, na której będą robione zdjęcia. Zamiast uciekać przed fotografem lub (o, zgrozo!) robić obrażone miny w stylu - "na pewno źle wyjdę na tych zdjęciach"... Oto kilka praktycznych porad.

Kate Moss dla Topshop

Jak pozować do zdjęć?

  • Po pierwsze - liczy się podejście. Podczas gdy ktoś robi ci zdjęcie, nie myśl o tym, że źle na nim wyjdziesz. Ciesz się chwilą, a zadowolenie w oczach rozświetli twoją twarz. Niezadowolona i spięta wyjdziesz dużo gorzej, zaciśnięte usta i oczy będą wyglądały na dużo mniejsze.
  • Zawsze pozuj z lekko rozchylonymi wargami - usta będą wydawały się pełniejsze, a twarz szczuplejsza.
  • W zdjęciach robionych w grupie stawaj lekko z boku (chyba, że masz wystający brzuszek - wówczas lepsza będzie pozycja przodem do aparatu). Będziesz prezentowała się szczuplej i bardziej seksi (zwłaszcza, jeśli masz zmysłowo odstającą pupę i krągłe piersi).
  • Nie pochylaj głowy do dołu (uwydatni to ewentualny podwójny podbródek), ani nie zadzieraj do góry (bo nos będzie wydawał się większy), chyba, że masz mały i delikatny nos - wtedy zaprezentujesz się niczym Marylin Monroe.
  • Aby nogi wydawały się dłuższe i szczuplejsze, siedząc zakładaj nogę na nogę. Jeśli stoisz, podobnie jedną nogę stawiaj za drugą, jakbyś robiła maleńki krok do przodu.
  • Nie przyciskaj rąk do korpusu - będą wyglądały na większe!
  • Przed wielkim wyjściem dokładnie przejrzyj się w swojej stylizacji (kompletnej - wraz z butami i dodatkami). Obserwuj swoje ciało, a wtedy zauważysz w jakich pozycjach prezentujesz się najkorzystniej. A to może znacznie się zmienić w zależności od stroju. 
  • Pamiętaj, że wszelkie połyskujące materiały powiększają - zwłaszcza na zdjęciach. Tyczy się to również makijażu - połyskujące drobinki w błyszczyku będą świetne bo uwydatnią usta, ale brokat w cieniach może podkreślić zmarszczki. 
Pozostaje tylko cieszyć się wspomnieniami podczas oglądania zdjęć!


Kasia Struss dla Bottega Veneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twój komentarz :)