wtorek, 4 grudnia 2012

Makijaże gwiazd - Nicole Kidman

Makijaże gwiazd - Nicole Kidman
Kolorystyka jest w makijażu niezwykle ważna. Jej znaczenie rośnie wraz z wiekiem. Złe kolory podkreślają wszelkie niedoskonałości - zmarszczki czy opuchliznę w okolicach oczu. Widać to chociażby, po makijażach Nicole Kidman, która zdecydowanie powinna stronić od zimnych kolorów.

Bardzo zły makijaż Nicole Kidman

Nicole Kidman - przykład bardzo złego makijażu
Nicole Kidman, prphotos.com

Tak właściwie makijażowi Nicole nie można zbyt wiele zarzucić. Nie jest ani trochę przesadzony. Zarówno oczy jak i usta są pomalowane dość minimalistycznie. A jednak aktorka nie wygląda w nim zbyt dobrze. Przyczyną tego jest źle dobrana kolorystyka. Podkład w tonacji różowej zupełnie nie pasuje do karnacji Nicole. Brwi i usta w chłodnej tonacji sprawiają, że twarz tej australijskiej  piękności wygląda na zasiniałą. Dopełnieniem złego wyglądu Nicole jest zbyt chłodny kolor włosów. Być może gdyby makijaż gwiazdy był w cieplejszych odcieniach całość nie wyglądałaby tak źle. Jednak połączenie chłodnego makijażu i włosów w dużo chłodniejszym kolorze niż naturalne włosy Nicole zrobiło dużo złego jej nietuzinkowej urodzie. Niestety bardzo rzuca się w oczy utrata jędrności skóry i wszelkie mankamenty związane z upływem czasu.

Bardzo dobry makijaż Nicole

Nicole Kidman - przykład bardzo dobrze dobranego makijażu
Nicole Kidman, prphotos.com
W tym makijażu Nicole wygląda przepięknie. Beżowy podkład (świetnie dobrany do jej cery), brwi w kolorze brązowym i delikatnie pokreślone oczy nadają twarzy aktorki dziecięcego uroku. Dodatkowo morelowy róż na policzkach i szminka w podobnym kolorze pasują nie tylko do urody Nicole, ale też są świetnie dobrane do koloru kreacji gwiazdy. Całość sprawia wrażenie jakby dla Nicole czas stanął w miejscu. Bardzo podoba nam się jej typ urody i chcemy ją oglądać tylko w takich udanych makijażach.